![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10302296
*
nr 1030 2296
Spegel
Rektangulär, 1920-tal, höjd: 84 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 april 2016
kl 19:11:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/4 22:39:42
1
300 kr
10/4 18:16:21
2
350 kr
11/4 17:33:19
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rektangulär spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:45
-
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:21
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:58
*
Spegel
nr 1030 2296
Spegel
Rektangulär, 1920-tal, höjd: 84 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 april 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/4 22:39:42 | 1 | 300 kr |
10/4 18:16:21 | 2 | 350 kr |
11/4 17:33:19 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rektangulär spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:45 -
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:21 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:58